BAŞVURU

Online Mali Mühür Başvurusu Yapamayanlar,
Yazılı Başvuruda Bulunmak İçin Tıklayınız.

e-Fatura Uygulamasına Başvuruda
Bulunmak İçin Tıklayınız.

e-Arşiv Portal Uygulamalarına
(e-Arşiv Fatura, e-SMM, e-MM)
GİB Portal Yöntemini Kullanarak Başvuruda Bulunmak İçin Tıklayınız.

PORTAL

e-Fatura Portalına Giriş

e-Fatura Test Portalına Giriş

e-Arşiv Portal Uygulamalarına (e-Arşiv Fatura, e-SMM, e-MM) Giriş

e-Arşiv Test Portalına (e-Arşiv Fatura, e-SMM, e-MM) Giriş

5.000 TL ve 30.000 TL e-Arşiv Fatura Portalına Giriş

      

E-FATURA İPTAL PORTALI

e-Fatura İptal Portalına Giriş

E-FATURA FORUM

e-Fatura Forum Sitesine
Ulaşmak İçin Tıklayınız.

DUYURULAR            [Arşiv]

Geri İleri

MAYIS

25

25.05.2020

Elektronik İmza veya Mali Mühür Temin Süreçleri Devam Eden Serbest Meslek Erbaplarınınca E-Smm Uygulamasına İnteraktif Vergi Dairesi Uygulaması Üzerinden de Başvuru Yapılabilmesi Hakkında Duyuruya ulaşmak için tıklayınız.

MAYIS

21

21.05.2020

“Efatura Merkez Uygulamasında yayınlanan “ Zipli eski etiketleri içeren XML Formatı”(userListWithExAliasxml.zip ve userGbListWithExAliasxm.zip) ve ” Zipli XML Formatı”(userListxml.zip ve userGbListxml.zip ) adlı dokümanların 01.07.2020 tarihinden itibaren güncellenmesi durdurularak, ilgili adresten bağlantıları kaldırılacaktır. Bu kullanıcı listelerini kullanan entegratörlerin söz konusu tarihe kadar gerekli çalışmaları yaparak sistemlerini “YeniFormat”(newUserPKListxml.zip ve newUserGBListxml.zip) dokümanlarını kullanıyor hale getirmesi gerekmektedir.” Duyurulur.

MAYIS

21

21.05.2020

Güvenli Mobil Ödeme ve Elektronik Belge Yönetim Sistemi Paketi yayımlanmıştır. Söz konusu paket ile; Başvuru, İzin, Onay ve Denetim Süreçleri Kılavuzu ile eki Test ve Doğrulama Adımları Tablosu güncellenmiş olup, ayrıca İşletici Kuruluş Faaliyet İzni Başvuru Formu ile denetim yapacak firmalara yönelik hazırlanan İşletici Kuruluş Sistemi Fonksiyonel Test Süreçleri Dokümanı ve İşletici Kuruluş Sistemi Güvenlik Test Süreçleri Dokümanı yayımlanmıştır. Söz konusu pakete ulaşmak için tıklayınız..

NİSAN

02

02.04.2020

Schematron dosyalarının güncellendiği yeni e-Fatura paketi yayınlanmıştır. Güncel e-Fatura paketine ulaşmak için tıklayınız..

MART

13

13.03.2020

AKARYAKIT SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTEREN MÜKELLEFLERİN E-İRSALİYE UYGULAMASINA GEÇİŞ ZORUNLULUĞU HAKKINDA DUYURU'ya ulaşmak için tıklayınız..

MART

11

11.03.2020

E-SERBEST MESLEK MAKBUZU UYGULAMASINA GEÇMESİ GEREKEN MÜKELLEFLER HAKKINDA DUYURU YAYINLANMIŞTIR.Ulaşmak İçin tıklayınız..

Kılavuzlar


58 Nolu Sirküler Ekindeki Listeler

 • - 5015 Sayılı Petrol Piyasası Kanunu kapsamında madeni yağ lisansına sahip mükelleflerin listesi
  - 4760 Sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanununa ekli (III) sayılı listedeki malları imal, inşa veya ithal eden mükelleflerin listesi


e-Fatura Görüntüleyici

 • e-Fatura Görüntüleyici Versiyon 1.4
  e-Faturanızı görüntülemek ve doğrulamak üzere e-Fatura Görüntüleyiciyi indirmek için tıklayınız. (Java 1.8 101 ve üstü sürümle çalışır)
  E-Fatura Görüntüleyici Kullanım Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.


e-Fatura İzleme ve Analiz Aracı

 • Birden fazla e-Faturayı aynı anda listeleyebilen ve excel çıktı üretebilen e-Fatura İzleme ve Analiz Aracı programımız mükelleflerimizin erişimine sunulmuştur. İlgili program ile e-Fatura kullanıcılarının döndüğü uygulama yanıtlarının yanı sıra Ticaret Bakanlığı üzerinden gönderilen ihracat ve yolcu beraberi eşya ihracı e-Faturaları için de Gümrük onayı ve red bilgisine ulaşılabilmektedir.
  İndirmek için tıklayınız.


İmzalama Aracı

 • Faturalarınızı,başvurularınızı imzalamak ve imzalı giriş işlemlerinizi daha kolay yapabilmeniz için imzalama aracı geliştirilmiştir. İndirmek için tıklayınız. (Java 1.7 ve üstü sürümle çalışır)
  İmzalama Aracı kullanım kılavuzu için tıklayınız.


Özelge